CERCUL FONDATORILOR

Biserica – “Poartă a cerului”

Locul în care omul se intâlnește cu Dumnezeu și spațiul cumuniunii dintre oameni. Aici ni se impărtășește harul jertfei de pe cruce a Mântuitorului Hristos și ni se amintește de jertfelnicia tuturor celor care având credință vie contribuim, fiecare dupa putere, la creșterea și bunăstarea ei. Dragostea și osteneala credincioșilor ei, vor rămâne veșnic legate de istoria acestui Sfânt Locaș.

Vă mulțumim anticipat pentru susținerea adusă acestui program și rugăm pe Bunul Dumnezeu sa vă răsplătească jertfelnicia cu alesele Sale daruri: binecuvântare, pace, spor, ajutor in familie și mai ales mântuire sufletească.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

Donațiile facute de GENERAȚIA STABILITĂȚII la CERCUL FONDATORILOR se face lunara funcție de nivelul 1,2,3 ales.
Nivelul de recunostința  al cercului
Fondator I
Fondator II
Fondator III
 Donație lunară
>$50
>$100
>$200

Beneficii oferite:

• Afișarea anuală a unui tablou nominal cu poze a membrilor fondatori.
  • Primirea unei scrisori personalizate de mulțumire.
  • Implicarea membrilor fondatori la organizarea proiectelor discutate la adunarea generală.
  • Pomenirea în timpul liturghiei a cercului fondatorilor ca și ctitori ai bisericii.
  • Oferirea de materiale promoționale de biserică cu Cercul Fondatorilor.
  • Poză de grup cu membrii Cercului Fondator.
  • Menționarea nominală a noilor membrii din Cercul Fondator de catre părinte.
  • Publicarea unei broșuri anuale a bisericii în care sặ includă descrierea cercului fondatorilor.
  • Menționarea cercului fondator la evenimentele majore.
  • Invitație la “Balul Anual al Fondatorilor” organizat de biserică*.
  • Oferirea unui calendar Bisericesc Ortodox*.
  • Vizitặ acasă la membrii fondatori de catre părinte**.

* se aplică doar pentru  Fondator II

** se aplică doar pentru Fondator III